Rzędki

Jechać czy nie jechać? Przez cały miniony tydzień zadawaliśmy sobie to pytanie, nerwowo spoglądając na mało optymistyczne prognozy. W końcu decyzja zapadła – jedziemy choćby miało lać cały weekend, w końcu kiedyś trzeba zainaugurować jurajski sezon.

Justa podczas patentowania magnetowidu

Justa podczas patentowania magnetowidu

Jak widać było warto. Zamiast zlewy przywitała nas świetna pogoda i suche skały. Oczywiście nie byłoby rozpoczęcia sezonu bez Rzędkowic i Lechwora.

Ewcia na rozgrzewce

Ewcia na rozgrzewce

Zaczynamy klasycznie, a zaraz potem robi się trochę bardziej sportowo. Przemo prowadzi życiówkę utrzymując klamę na Dewastatorze za VI.5+, ja w dwóch próbach rozprawiam się z pobliskim Powrotem Casanowy za VI.5 i powoli zaczynamy się zbierać. W końcu najważniejsze jeszcze przed nami.
Hitem wieczoru okazują się banany z czekoladą podgrzane na ognisku.

OgniskoNiedzielna aura przechodzi nasze wszelkie oczekiwania, błękitne niebo bez ani jednej chmurki i temperatura sięgająca 20 stopni, nic tylko się opalać. I znowu Rzędki 🙂

Wojtas i jego kursanci

Wojtas i jego kursanci

Dziś trochę bardziej leniwie, w końcu podczas wspinu opalają się tylko plecy 😉 W przerwach między kąpielami słonecznymi rozprawiam się z kolejną szesćpiątką, prostowaniem rzędkowickiego klasyka Manitua o adekwatnej do warunu nazwie – Żar tropików. Ładna i długa droga, a wydaje mi się, że niezbyt popularna…

Jasiek na "Skorku"

Jasiek na „Skorku”

Z mocno spieczonymi plecami, wpadamy jeszcze do słynnej włoskiej knajpy w Żarkach i nową ekspresówką po nieco ponad 2godzinach dojeżdżamy do Warszawy. Rozpoczęcie sezonu zaliczam do wyjątkowo udanych.

A już za tydzień – premierowo – FRANKENJURA!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s